Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Potrzebujesz lasera wysokoenergetycznego? Zobacz tu

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Często jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, rwy kulszowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]