Psycholog w UK – dlaczego może być potrzebny?

Szukasz fachowej pomocy polskiego psychologa Coventry? Wejdź na psychoterapia-uk.pl

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy chętnie zdecydowali się na wyjazd na Wyspy. Obecnie z uwagi na Brexit zjawisko emigracyjne wyhamowało, ale nadal nie brakuje chętnych do zatrudnienia się lub rozpoczęcia nauki właśnie w Wielkiej Brytanii. Niestety mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii tworzy ogrom problemów, z którymi trudno jest się uporać bez pomocy profesjonalisty wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – w jakich okolicznościach jest niezbędny?

Przebywanie na emigracji oraz mająca z tym związek rozłąka z bliskimi, jak również praca w obcym kraju, rodzą mnóstwo problemów, którym naprawdę ciężko jest sprostać. Separacja z bliskimi często wywołuje ogromny stres. Do tego w wielu wypadkach pojawiają się także trudności z integracją ze współpracownikami czy w ogóle z dostaniem etatu. Bariera językowa, która ciągle jest wcale nierzadko spotykana, powoduje, iż błyskawicznie dochodzi do odizolowania się od znajomych z pracy. A stąd już tylko niewielki krok do poważnych zaburzeń nastroju lub nasilenia zachowań o charakterze agresywnym. Zachowania te bardzo ciężko jest poskromić bez pomocy psychologa. W związku z tym nie trzeba bać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Wizyta u psychologa jest najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Każda rozmowa z psychologiem przeprowadzana jest w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie trzeba bać się, że informacje , które zostały przekazane w czasie rozmowy będą przekazane komuś innemu. Na psychologu ciąży bowiem obowiązek zachowania tajemnicy , a zwolnić z niej może jedynie sąd. Przed psychologiem nie powinno się skrywać kłopotów oraz słabości – jego rolą jest pomoc w ich rozwiązaniu. Psycholog instruuje, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, a także pokazuje jak rozpoznawać sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Konsultacja prowadzona jest po polsku, co sprawia, że przebiega sprawniej oraz bardziej swobodnie. Osoba zgłaszająca się z kłopotami nie musi bowiem zastanawiać się, czy będzie zrozumiana oraz czy sama właściwie zrozumie to, co powie jej psycholog.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339