Optyczne ukrycie efektów łysienia – o mikropigmentacji

Kliknij tutaj po więcej informacji o mikropigmentacji włosów.

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to raptem jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pozwala przywrócić pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się przede wszystkim panie pragnące zredukować czas poświęcany każdego dnia na nakładanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się każdego dnia prezentować. Jest jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma silny wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat niezmiernie popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na deficyt środków finansowych nie może zdecydować się duży odsetek ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też podnieść poziom akceptacji własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczne maskowanie blizn oraz bielactwa, a nawet optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Mikropigmentacja włosów – czy ten zabieg trzeba powtarzać?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak zwyczajny proces wykonania tatuażu. Linergistka albo linergista, bowiem tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje nakłucie naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy. Dlaczego? W trakcie mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go o wiele głębiej. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka po kilku miesiącach barwnik pomału zanika. W związku z tym gdy zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie łysiny bądź przerzedzonych włosów, musi ona mieć świadomość, iż potrzebne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych odstępach.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]