Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem zanieczyszczenia atmosfery dotarł już do świadomości przeciętnego obywatela Polski i z rzadka bywa pomijany. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania podatni są w szczególności mieszkańcy większych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery spore ilości tych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużym stopniu zminimalizować niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak przykładowo GREE, Webber czy Meaco, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, często posiadają one też inne dodatkowe funkcje.

Typy i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu dostaniemy urządzenie najlepsze do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, zatem bez wysiłku można je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być przyczyną wielu reakcji uczuleniowych lub chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także czujniki wykrywające obecność dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza poleca się głównie alergikom.