Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Blog o urodzie - przejrzyj tę jedyną w swoim rodzaju stronę.

W sieci można niezmiernie prosto znaleźć informacje o dowolnej sferze życia. Internauci mają szczególną słabość do szukania porad w wyszukiwarce Google odnośnie kwestii medycznych, nierzadko wręcz poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u specjalisty dniami szperania w sieci z nadzieją na samodzielne odszukanie odpowiedzi na palący problem. Ale czy to rozsądny sposób stosowania informacji udostępnianych na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowym stylu życia to nie alternatywa dla specjalistycznej porady lekarskiej

W natłoku artykułów o dietach, zdrowiu i zabiegach estetycznych udostępnianych online jest dużo wiarygodnych treści pisanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych daną tematyką i od lat pracujących w branżach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji zamieszczanych na portalach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na traktowaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Blog o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast być dobrym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi użytkownikowi poruszanie się po świecie usług medycznych. Dotarcie w sieci do wnikliwego opisu operacji wytłumaczonej nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i zredukować stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł z opisem symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później rozmowę z lekarzem.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl