Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz aparat do presoterapii.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje mnóstwo powodów do wypróbowania presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również szczególnie popularna wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. zakrzepica czy nowotwór, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]