Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Daleko posunięta próchnica, martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba lub konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, że najczęściej w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym albo ceramiką.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Warto więc wybrać rzetelnego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już konieczne.