Jak leczone są wady wzroku? O zabiegach z użyciem lasera

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/ znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o femtoLasik.
Laserowa korekta wzroku to współcześnie standardowa metoda korekcji presbiopii, astygmatyzmu, hyperopii i myopii, jednak mało osób wie, że zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu różnorodnych technik.
Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezinwazyjna, a przy tym bezpieczna technika korekty wzroku
Zabieg FemtoLASIK (zwany również All-Laser-LASIK) to pod każdym względem bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem bezbolesna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – biegły lekarz optometrysta potrafi przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, iż pacjentowi nadzwyczaj szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne obowiązki. Zabieg przebiega w dwóch fazach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości ok 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce modelowanie rogówki laserem excimerowym.
FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem innym wariantem zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta opracowuje topografię rogówki i na jej podstawie rozplanowuje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z astygmatyzmem i hyperopią, których układ optyczny charakteryzuje się nietypowym kształtem.
Pozostałe metody korekcji wad wzroku
Rzadziej stosowane sposoby korekcji wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych względów nie można zastosować metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmuje się nabłonek (ulega on po pewnym czasie odbudowie), a w drugim kroku formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, gdyż laser nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednakże zastosować jedynie do korekty mniejszych wad wzroku.
Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]