Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie jest to jednak trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz też mają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia duże zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, gorących potraw oraz alkoholu. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają dyskomfort i obrzęk.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo ważne jest to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.