Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, dym tytoniowy, roztocza, pyły zawieszone PM2.5 czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak duża jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu oraz energooszczędne.