Bezpieczne wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i śnieżnobiałe zęby

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi wybielające (soda oczyszczona, paski, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po trzech sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – etapy zabiegu lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej kilka dni. Znakomite efekty daje również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.