Montaż drewnianych paneli podłogowych

Szukasz podłóg drewnianych? Wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]