Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

Wertując foldery salonów z meblami często znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Szereg konsumentów zwykle nie dostrzega różnic między fotelami do grania a fotelami biurkowymi, ale zapaleni gamerzy są świadomi, iż odpowiedni fotel gamingowy jest niezastąpiony, ponieważ znacznie podnosi komfort grania.

Krzesła gamingowe – wytrzymałość, stabilność i opcja dostosowania

W ciągu minionych 3 dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i w mgnieniu oka przeniosły się z salonów gier do naszych mieszkań. Zaistniał także e-sport i coraz liczniejsza grupa osób nie tylko po prostu sięga po gry dla rozrywki, a wręcz spędza przed ekranem komputera kilkanaście godzin w tygodniu trenując do nadchodzących zawodów. Z tej przyczyny potrzebne im są odpowiednio zaprojektowane fotele gamingowe, których nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie graczom pewnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu jak największej wygody w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza? Na początku przetestuj, w jakim stopniu pozwala on na regulację poszczególnych modułów mających wpływ na jego ergonomię, t.j. wysokość podłokietników, zagłówka i siedzenia, rozkład poduszek na wysokości lędźwi i łopatek czy kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wyprodukowane zostało takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na spore obciążenia, a na obszarach stykających się z ciałem gracza (np. na zagłówkach) musi być pokryte materiałem, który nie wywoła zaczerwienienia czy obtarcia skóry.

Skąd biorą się różnice cen krzeseł dla graczy?

Koszt krzesła dla gracza jest wysoki – cena najtańszych produktów tego typu zaczyna się ok. 400 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki może daleko przekroczyć granicę 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Najtańsze modele krzesła dla graczy są wykonane z tworzyw niższej jakości i zwykle posiadają ograniczoną możliwość regulacji, jednak bez trudu zaspokoją wymagania osób, które przesiadują przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Modele przeznaczone dla zapalonych graczy mogą wytrzymać ogromne obciążenie (nawet do 200 kg!), są często powleczone bardzo trwałą naturalną skórą dają większy zakres regulacji istotnych podzespołów, jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak kieszenie na drobiazgi, uchwyty na słuchawki bądź podnóżki.