Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną warstwę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do przechowywania znacznych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej właściwości sprawiają, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są też świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w rozlicznych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.