Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Chcesz poznać więcej szczegółów o czyszczeniu infekcji WordPress? Zajrzyj na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Informacje na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Ze strony wychodzi spam? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie parę z możliwych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach wymagane jest natychmiastowe działanie, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji i przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy zlecić zawodowcom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują gruntowny przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko kolejnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Naprawa wszystkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, że analogiczny kazus nie zdarzy się w przyszłości, dlatego istotne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]