Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Pełna oferta lokalu na chrzciny.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonej pociechy, zatem troszczą się o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych i znajomych. Poniżej otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrztu – możesz wybrać preferowany prezent dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach dziecka, nierzadko wręcz tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w doniosły dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, zatem jest planowany zwykle 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na spokojne przemyślenie głównych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd. Planując z parafią termin sakramentu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą podróżować do nas z rozmaitych zakątków kraju. W wysłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest niezbędne do określenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również zakomunikować, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Rodzina na ogół skupia się na zabawkach, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne prezenty, jak przykładowo fotelik do auta, kocyki dla dziecka oraz zestaw ubrań.

Lokal na chrzest lub impreza w mieszkaniu – na co postawić?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny malucha, w związku z tym nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele mogli być zapraszani na odświętne przyjęcie. Obecnie wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje sal, w których można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko wynajmują udekorowane wnętrza, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje menu pasujące do charakteru wydarzenia oraz który zapewni umiejętną obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni, a fotograf bądź rodzina wykona śliczne zdjęcia. kluczowy jest również taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak powrót biesiadników do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]