Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj na brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie często nie umieją starannie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy pewność, że potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto też napomknąć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie trzeba już codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści posiadają wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]