Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Skieruj się tu jeśli potrzebujesz zlecić odbiór starych mebli.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Problem jednakże w tym, że po kilku latach również w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, że codzienne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczony dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe, stare meble czy elementy stolarki okiennej nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często oferują również fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu nowych szaf, łóżek albo regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]