Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

catering świąteczny

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, jednak imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz kadra firmy przygotowuje je sama, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które polskie przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole muszą zostać podane standardowe świąteczne smakołyki. To przede wszystkim ryby, jak chrupiący filet z karpia albo pstrąga, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które na ogół spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub śledzia po kaszubsku. Trzeba również zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, puszysty sernik albo kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Organizację Bożego Narodzenia w firmie trzeba zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy określić datę wydarzenia i porównać go z planem urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Warto omówić z załogą menu i wespół wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest też to, aby ustalić czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w cieście, czy też są w załodze firmy weganie. Dla takich pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych akceptują zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]