Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

sala komunijna

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bowiem to zazwyczaj pierwsza istotnie wielka zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszyscy zaproszeni skupieni są tylko na nim. Wobec tego rodzice chcą, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala komunijna – zarezerwuj jak tylko zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy przyjmą gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest przeważnie możliwe wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet ponad setka gości, z tej przyczyny na ogół organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli chcemy zabukować najlepszy lokal, należy rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko będzie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, toteż warto wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunię. Ważne jest też to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o fotografie na pamiątkę

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także następującą później zabawę gości. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, polecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, np. cenną biżuterię albo zabawki z motywami militarnymi.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]