Opieka nad grobem

opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Oblicze miejsc spoczynku naszych krewnych jest świadectwem naszego szacunku. Nie zawsze jednak mamy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, kiedy groby położone są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Szczególne problemy zaczynają się jednak, kiedy naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – czemu tak popularna?

Na podobną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także ludzi starszych, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują również pochodne usługi, czyli zakładanie ławeczek oraz pomoc w dopełnieniu najtrudniejszych formalności lub korekty napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Ceny, które będziemy musieli zapłacić osobom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą w szczególności od zakresu pomocy – kiedy wybieramy tylko jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 PLN. Gdy natomiast zależy nam, by firma czyściła nagrobek regularnie, powinniśmy liczyć się z wydatkiem nawet 400 złotych rocznie. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są również od gabarytów grobów, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Nasza lokalizacja:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]