Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLS,SLA, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich elementów oraz detali.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Wydruk 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, jak również opcja wykorzystania materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]