Kiedy potrzebne są badania wysokościowe?

Zamów badania wysokościowe Bielsko Biała na http://www.badaniabielsko.pl.

Większość czytelników działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z czyszczeniem okien w wysokościowcach lub opieką nad kominami. W myśl obowiązujących w Polsce przepisów są to zaś wszystkie zadania przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace odbywają się co najmniej 3 metry nad ziemią, konieczne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W których placówkach są przeprowadzane? Jakie schorzenia powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w jakiej placówce?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania lekarskie. Po ich przejściu – o ile oczywiście wyniki będą odpowiednie – otrzymamy orzeczenie umożliwiające działania na wysokościach. Zdarza się jednak, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie ma dużo czasu – wtedy słusznie postąpimy udając się sami do okulisty, laryngologa i neurologa w celu przeprowadzenia badań, zaś potem przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie zbadane?

Badania wysokościowe powinny wykryć choroby, które powodują, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najistotniejszych tego rodzaju chorób należą przede wszystkim padaczka oraz choroby błędnika, wady oczu (a konkretnie – konieczność stosowania okularów (chociaż można to ominąć wykorzystując szkła kontaktowe), jak również zez. Lekarz powinien też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli mamy nieuregulowaną cukrzycę oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy powtarzać co trzy lata, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co roku.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]