Kiedy firmy powinny skorzystać z doradztwa personalnego?

Bezkonkurencyjna oferta doradztwa personalnego Kraków znajduje się w tym miejscu

Część przedsięwzięć zaplanowanych przez dział Human Resources może wyjść poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się nadzwyczaj poważny, gdy rozpoczęty projekt zahacza o problematykę nieznaną wcześniej pracownikom oraz zakłada liczne zmienne. Nie bez znaczenia dla poprawności poprowadzenia całego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, rzecz jasna, doświadczenie wymagane do jego zrealizowania. Z tej przyczyny w szeregu sytuacji nieodzowne okaże się wsparcie niezależnych specjalistów, którzy, w zależności od zapotrzebowania, mogą wziąć na siebie kierowanie całością bądź zapewnić doradztwo na wskazanych etapach projektu. W jakich przypadkach przedsiębiorstwa powinny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie przeprowadzeniem całego projektu albo jego fazami

Po wsparcie oferowane w ramach doradztwa personalnego, przedsiębiorstwa sięgają w najrozmaitszych sytuacjach. Jednym z głównych aspektów takiej współpracy jest badanie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego wyniki okazały się wiarygodnei wartościowe przy sporządzaniu strategii, potrzebne jest użycie stosownych metod pozyskania danych i ich właściwa analiza. Ponadto przedsiębiorstwa nierzadko zwracają się do doradcy personalnego w celu wykonania wszelkiego typu audytów – zwłaszcza odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, funkcja konsultanta HR w całym procesie bywa wieloraka. Czasami ma on rolę project managera, zarządzającego całym procesem, innym razem zaś jest jedynie konsultantem merytorycznym, dającym wszechstronną pomoc w przypadku ewentualnych trudności.

Doradztwo HR – powodzenie działań zależy od kwalifikacji doradcy

Sukces działań rozpoczynanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu jest zależny od tego, jakimi kompetencjami wykazuje się dany specjalista. Przy zatrudnieniu doradcy HR powinno się zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, dla jakich podmiotów dotychczas pracował i, co najistotniejsze, jakie zadania tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]