Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dowiedz się, kto oferuje uszczelnianie okien PCV. Kliknij w to miejsce.

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]