Coaching kariery zwiększy Twoje szanse na rynku pracy

Szukasz dobrej oferty coachingu kariery? Nie wahaj się! Wystarczy kliknąć tu.

Profesjonalne doradztwo zawodowe pomoże poznać Twoje mocne strony i zagospodarować ukryty potencjał. Czemu warto rozwijać swoje kompetencje zawodowe? Na czym obecnie polega coaching kariery?

Jak wesprze Cię profesjonalny coaching kariery?

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy ledwo co zaczęli swoją karierę, ale także wieloletnim pracownikom, którzy czują strach przed zmianami na rynku pracy, starają się przebrnąć przez restrukturyzację w korporacji bądź przygotować się do zmiany pracy. Wykwalifikowany doradca zawodowy asystuje na kliku płaszczyznach – pokazuje jak przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej i z sukcesem przebrnąć proces rekrutacji, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, które przydają się w życiu zawodowym. Coach kariery zajmuje się także wsparciem w poprawnym przygotowaniu dokumentów, np. portfolio projektów, listu motywacyjnego lub CV, tak, by zwracały uwagę potencjalnych pracodawców, a przez to zwiększyły prawdopodobieństwo, że kandydat zostanie zaproszony na na następne etapy rekrutacji. Nie bez wpływu jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści działów HR.

Coaching kariery – kto na nim skorzysta?

Planujesz zmienić specjalizację, lecz nie jesteś pewny, jaka praca przyniesie Ci dobrą wypłatę i równolegle radość? A może chcesz prowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, by ostatecznie odnieść sukces na rynku pracy? Coaching kariery sprawi, że zidentyfikujesz swoje słabe oraz silne cechy, zaczniesz używać czające się w Tobie możliwości i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny doradca zawodowy wspomoże także managerów wysokiego stopnia oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników potrzebującym rzetelnego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania ma miejsce określenie potrzeb doradczych – to wtedy ustala się cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z doradcą zawodowym pozwoli osiągnąć przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]