Wyprawy górskie i ich wielka popularność

Wyprawy - na tej stronie zobaczysz najkorzystniejszą ofertę

Szereg osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki czy Azji. Z całą pewnością ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Konieczna jest wysoka kondycja, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków górskich odzieżą oraz specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]