Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Oferta wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników wabią głównie kurczące się już lodowce, niepowtarzalne krajobrazy, a także możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]