Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Niewątpliwie są one porywające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą przeżyć powtórnie podekscytowanie płynące z wycieczek po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeżeli można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – wytyczono w nich również bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą ilością poszarpanych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, liczne urwiska i bardzo strome stoki, oznaczono w nich też sporo prostych tras, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Szczyty Tofanów i Brenty – co warto podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji i metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimę, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau czy szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]