Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Nie zwlekaj! Sprawdź jedyną taką ofertę! Trekkingi w dobrej cenie.

Górskie wypady mogą przybierać rozmaite postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób z wysoką sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, największą popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]