Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Szukasz dobrej oferty wyprawy w Alpy? Nie czekaj! Zajrzyj w to miejsce.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wskroś każdy szlak w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne europejskie góry. Liczni z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Co warto wiedzieć o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru albo Les Droites. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy łączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest dużo interesujących ofert skierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz potrafią wykazać się odpowiednią wydolnością fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim wymiar szkoleniowy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w ograniczonych, zwykle siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie wspaniałym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]