Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Aktualna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej znajduje się w tym miejscu.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co kilka dni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze masowo napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny tym, którzy miłują góry wysokie i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z survivalu, władania czekanem i asekuracji

Najlepszą drogą, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które są potrzebne w czasie rozmaitych niebezpiecznych zdarzeń. Kurs omawia też zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako realizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że zdobywanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]