Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy sprawia również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te góry. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]