Usunięcie strony – bany i filtry Google

Budowanie firmowej witryny internetowej wymaga jej sprawnego rozmieszczania w przeglądarkach, żeby była widoczna dla odbiorców i miała niezachwianą pozycję. Niekiedy jednak nasze działania wywołują złamanie zasad uczciwej konkurencji i strona może być zablokowana przez bany i filtry Google. Przekonajmy się, jakie działania podjąć, kiedy zaistnieją tego typu okoliczności.

Bany i filtry Google – dlaczego są tak groźne?

Ban od Google to najgorszy rodzaj kary, jakiemu może zostać poddana strona internetowa. Jest to kompletne wykasowanie jej ze stron przeglądarki Google, co w praktyce znacząco utrudnia funkcjonowanie interesu. Nie zapominajmy, że gros odbiorców posiłkuje się Google, więc po zablokowaniu witryny ilość naszych gości dramatycznie spadnie. Natomiast nałożenie filtra cofa naszą stronę www w rezultatach wyszukiwarki, co również źle wpływa na klikalność portalu. Istnieją nakładane bezpośrednio przez załogę Google filtry ręczne oraz generowane mechanicznie przez profesjonalne systemy filtry algorytmiczne.

Czy da się usunąć bany i filtry Google?

Należy podkreślić, że bany i filtry Google narzucane są m.in. za zamieszczanie przesadnej liczby linków promujących naszą witrynę www lub generowanie tzw. spamu w celu jej pozycjonowania. Żeby pozbyć się bana od Google musimy najpierw poznać jego podłoże. Warto przekazać to specjalistycznej firmie SEO, która sprawnie upora się z filtrem. Procedura może niestety ciągnąć się nawet 6 miesięcy, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.