Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać założony filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych obostrzeń?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie ogromnej liczby fraz kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Przekraczają one reguły naturalnego linkowania stworzone przez grupę Google, bo manipulują pozycją adresu w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują w postaci tekstów promujących przepełnionych wieloma odnośnikami. Szerzy się również zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje założeniem bana. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne metody zostaną odkryte, a to wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 40 stron.

Czy można usunąć nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że gdy na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej. Fachowcy automatycznie ustalą realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko doświadczonym podmiotom.