Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Jesteś zainteresowany ciekawymi miejscami w Małopolsce? Kliknij tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż czasem trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, jak również pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe położone w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, piękno regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zapomina obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego