Zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się, gdzie zamówić podpory stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się doskonałą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]