Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

Tu znajdziesz wałek nierdzewny.

W architekturze szczególnie istotna jest solidność stosowanych surowców. Właśnie z tego powodu inwestorzy tak często wybierają stal antykorozyjną – jest to bowiem materiał bardzo wytrzymały, a jednocześnie dość lekki. Ogromne znaczenie mają też jej względy wizualne – dodatek chromu sprawia, iż doskonale zdaje także egzamin jako materiał do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej produkuje się najróżniejsze elementy, jednak najczęściej stosowane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w architekturze? Do czego służą takie elementy?

Wałek nierdzewny – mocne strony

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest często wybierany przez inżynierów głównie ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z domieszką chromu, co sprawia, że nie koroduje nawet przy stałym kontakcie z wilgocią. Oprócz tego większość elementów tego rodzaju jest odporna na działanie kwasów, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach.

Wałek nierdzewny – kiedy się go stosuje

Ze uwagi na dużą odporność, wałek nierdzewny spotykany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Pręty tego rodzaju często stosowane są w budownictwie, ale użycie tych wyrobów nie ogranicza się tylko do tego. Są wykorzystywane także w motoryzacji, meblarstwie oraz pozostałych gałęziach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są także używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie przyspiesza wszak ich korozji.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]