Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Klucz do żabek znajdziesz na http://bit.ly/2J1PoyL

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]