O zaletach usługi wynajmu szalunków

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, jednak spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]