Na co zwrócić uwagę kupując okna energooszczędne

Potrzebujesz okien energooszczędnych? Sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/.

Odporne na czynniki atmosferyczne okna energooszczędne to podstawa, o której warto pamiętać przy ocieplaniu budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży znajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są wykonane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – wykonane z dębu i modrzewia

Drewniane okna skonstruowane są z ekologicznych komponentów – na przykład dębu i meranti. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na szczelność okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed miesiącami zimowymi. Daje to nie tylko komfortowe warunki wewnątrz domu, ale również oszczędność opału. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas zyskujemy komfort termiczny w budynku. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a przez szczeliny nie przenika mróz .

Okna energooszczędne – precyzyjne systemy uszczelniające

Podejmując się termomodernizacji zwróćmy też uwagę na kolejny istotny element – wskaźnik izolacji dźwiękowej. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkową ciszą w budynku – zainwestujmy w dobrze izolowane okna drewniane. Niezwykle ważne są też profesjonalne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technologia zapewnia wyciszenie niechcianego pogłosu, a także oszczędność opału.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]