Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Budowa domów z bali - więcej informacji o tej usłudze.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się bardzo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, należy pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]