Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB T? Skieruj się na ten adres.

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie oraz przy wieczornym posiłku. Programy w TV lubią nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy może wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku telewizji, ale również radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]