O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Kable RTV zamówisz na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez wydajnych sieci nie sposób pobierać sygnału telewizyjnego czy internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne będzie transmitowanie danych do poszczególnych węzłów i gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one ważne, ekipy zakładające sieci z dużą uwagą dobierają wykorzystywane przez nie przewody. Ich dobór potrafi stać się źródłem poważnych trudności – wszak zależnie od sytuacji musimy wykorzystać odmienne kable. Ważna okazuje się też ich niezawodność, bo sieci powinny posłużyć przez minimum dekadę eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Rodzaje kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się sygnały internetowe, TV i telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również przewody koncentryczne, których używa się w szczególności do transmisji sygnałów o niskiej mocy. Tego rodzaju przewody stosowane są najczęściej do przesyłu danych bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego firmy montujące takie instalacje zazwyczaj decydują się na umowę ze sprawdzonymi sklepami. Kupując kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich instalacja będzie zawsze niezawodna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Ważne jest również to, czy firma sprzedająca kable RTV obejmuje je gwarancją i świadczy pomoc w razie trudności – przecież to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które umożliwi założenie wydajnej sieci.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]