Multiswitch kaskadowy – co daje?

Dowiedz się więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być niezawodna i zapewniać wysoką jakość transmitowanych sygnałów, jednak tak samo ważna będzie możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych połączeń nie może być związane z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to pozostali abonenci nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście dostępne są technologie, przez które skalowanie sieci jest łatwe oraz bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeśli konieczne jest poszerzenie sieci – między innymi wówczas, kiedy kolejny odbiorca wykupił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite ilości złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, lecz w dużych obiektach trzeba rzecz jasna zastosować moduły o wyższej liczbie wejść. Niezwykle istotna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa ona na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 db. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]