Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Projektując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Produkuje się je z PCV, drewna, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, niemniej jednak wyśmienicie sprawdzają się także na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne w kinie czy na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i południowych Stanach USA.

Ozdobne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nader luksusowy wygląd

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba też uwydatnić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez stosowania linek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się zwisające żyłki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]