Tablica magnetyczna dla biur, szkół i domów

Tablice szkolne kojarzymy przeważnie z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj chętnie używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest w głównej mierze to, iż do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak jej użyć? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży też rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.