Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Sprawdź, gdzie zamówić kapsułki do ekspresu, wejdź na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Dzisiaj do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]