Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Zobacz realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można użyć też w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie domownicy spędzają po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc warto zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale także wygodny. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć serial, lub jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwa pielęgnacja

Swoboda regulacji dostępu światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie regulować temperaturę pokoju, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek okiennice typu shutters tworzą efektywną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]