Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Jeśli chcesz kupić lampę solną, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód można je dobrać do aranżacji mieszkania, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo piramidy albo kuli.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i przyjemne, toteż rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, bowiem dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]